הרמת סינוס – פתוחה מול סגורה

מעל הלסת שלנו ומתחת לאף קיימים חללים פתוחים שנקראים "סינוסים". החללים האלו גדלים ככל שאנחנו מתבגרים ומהווים גם אזורים מועדים לפורענות שבהם מצטברים חיידקים ונזלת.

כאשר חסרות שינים בחלל הפה, או שהן ניזוקו בצורה משמעותית שמחייבת עקירה, במקרים רבים גם העצמות הקטנטנות שתומכות בהן וממוקמות בלסת נהרסות או נספגות. לכן, השתלת שיניים לעיתים מחייבת ביצוע של תהליך נוסף שנקרא "הרמת סינוס" ומאפשר להכין את הקרקע לקליטה מוצלחת של השתל בחלל הפה. את הטיפול ניתן לבצע באחת משתי דרכים מרכזיות, שמתאימות למטופלים שונים עם רמת מורכבות שונה:

הרמת סינוס פתוחה

זהו הטיפול המורכב יותר מבין השניים, שבמהלכו יוצרים פתח בעצם הלסת ודרכו מגיעים אל הסינוס. במהלך הניתוח מרימים בעדינות את רירית הסינוס ומשתילים מתחתיה עצם שתתמוך בשתלים החדשים. לאחר הטיפול נדרשת המתנה של כמה חודשים בטרם ביצוע השתלים. פרק הזמן הזה משתנה ממטופל למטופל ובדרך כלל נע בין 7 ל-10 חודשים. ההמתנה עוזרת להבטיח שהעצם תיקלט היטב בצורה שתאפשר להשתיל את תחליף השן ללא סיבוכים מיותרים.

ההשתלה הזאת מבוצעת במקרים שבהם החוסר בעצם הוא משמעותי ונדרש טיפול מעמיק יותר על מנת להשלים אותו.

ד"ר אוקרוגין קוסטנטין
ד"ר אוקרוגין קוסטנטין

רופא שיניים במרפאת מג׳יק באשדוד מומחים בהרמת סינוס, סגורה ופתוחה

הרמת סינוס סגורה

זהו טיפול יחסית פשוט יותר, אשר מאפשר לבצע את הרמת הסינוס ואת החדרת השתל באותו מפגש – ללא המתנה של כמה חודשים בין הטיפולים. בטיפול הזה, הפתח שיוצרים בחלקו העליון של עצם הלסת קטן יותר ולכן גם התהליך הוא מהיר ופשוט יותר.

עם זאת, בטיפול כזה קשה יותר למנתח לראות את האזור המטופל בשל הפתח הקטן יחסית. לכן מבצעים אותו כאמור במקרים פשוטים יותר. רוב האנשים ירצו כמובן להשלים את שני הטיפולים באותו הביקור במרפאה אך חשוב להבין שלא תמיד זה יתאפשר ומומלץ לסמוך על דעת הרופא המטפל בעניין הזה.

להחזיר את החיוך לפנים בזמן הקצר ביותר

כדי לאתר את שיטת הטיפול המתאימה לכם ביותר, זו שתפחית ככל הניתן את הסיכונים האפשריים ותשיג את התוצאות הטובות ביותר בזמן הקצר ביותר – אנו מזמינים אתכם להגיע לאבחון מקצועי במרפאה של ד"ר גיא לביא. אנו נבחן היטב את מצב חלל הפה שלכם, נגבש את ההמלצה שמתאימה בדיוק לכם ונתאם את מועד הניתוח בהקדם האפשרי. ההתייעצות ניתנת כמובן ללא כל התחייבות מצידכם.

Sinus Lifting
Sinus Lifting